A Titokzatos Szám, Amely Megnövelheti Az Android Telefonja Akkumulátor-élettartamát
2024.11.25A OnePlus android telefonok tulajdonosait arra ösztönzik, hogy ellenőrizzék az eszközükön a „rejtett számot”, ami kulcsfontosságú lehet az akkumulátor élettartamának meghosszabbításához. A OnePlus, egy android telefonokat gyártó cég szakértői szerint ez a trükk leginkább vészhelyzetekben hasznos, amikor valóban minden utolsó csepp energiát meg akarunk tartani.
Legtöbb android tulajdonos valószínűleg ismeri az „hatékony” akkumulátor-takarékos módot, melyet a OnePlus márka nagykövete, Abhishek szerint az „egyik legegyértelműbb mód az energia megtakarítására”. Azonban kevesen vannak tisztában ezzel a rejtélyes számmal.
Mi ez a „rejtett szám”? Ez a készülék Képernyő Feltöltési Gyakorisági paramétere.
A Képernyő Feltöltési Gyakoriság paramétere határozza meg, hogy másodpercenként hányszor frissül újra a kép a képernyőn. Például egy 60Hz frissítési gyakoriságú képernyő 60-szor frissül másodpercenként.
Az android telefon modelltől és életkorától függően a képernyő frissítési gyakoriságának paramétere 10Hz-től 240Hz-ig terjedhet. A legtöbb telefon a 60Hz és 90Hz közötti tartományba esik.
Abhishek szerint, „olyan helyzetekben, amikor valóban megmenteni akarod a készüléked akkumulátorát, az újratöltési arány paramétert [a 90Hz-ről] 60Hz-re állítani lehet rendkívül előnyös. Míg néhány telefon néha automatikusan átkapcsol 60Hz-re bizonyos feltételek mellett, Abhishek szerint „állandóan 60-on tartva extra energialöketet adhat, mivel kevesebb hardverterhelést jelent.”
Hogyan lehet megváltoztatni a képernyő frissítési gyakorisági paraméterét? Kövesse az alábbi utasításokat:
1. Menjen a Beállításokhoz > Képernyő > Képernyő Feltöltési Gyakoriság és válassza a 60Hz lehetőséget.
2. Vagy ha azt szeretné, hogy a telefon automatikusan megváltoztassa a képernyő frissítési gyakorisági paraméterét, kövesse ezeket a lépéseket:
– Nyissa meg a Beállításokat > Kijelző > Mozgás Simaság.
– Válassza a „Adaptív” lehetőséget a változó frissítési arány engedélyezéséhez.
– Erősítse meg a kiválasztást az „Alkalmaz” gomb megnyomásával.
Ennek a változásnak az azonnali hatása a jobb energiatakarékosság. Ez azért van, mert a képernyő képes lecsökkenteni a frissítési arány paramétert 10Hz-re, ezáltal kevesebb energiát fogyaszt statikus tartalomhoz.
Azoknak az android telefonoknak a listája, amelyek lecsökkenthetik a képernyő frissítési gyakorisági paraméterét 10Hz-re, kicsi, és olyan modelleket tartalmaz, mint a Samsung Galaxy S23+, Google Pixel 7 Pro és a OnePlus 11.
A magas képernyő frissítési gyakorisági paraméter hasznos, amikor listákon görgetünk, olyan játékokat játszunk, amelyeket optimalizáltak a magas frissítési gyakoriságú, és tartalmakat nézünk magas képkocka ráta, mint például a Netflix. Azonban ezeken tevékenységeken kívül a konstans 120Hz-es képernyőfrissítés nem szükséges, és gyorsabb akkumulátorfogyasztáshoz vezet.
GYIK
Kérdés: Mi az a képernyő frissítési gyakorisági paraméter?
Válasz: A képernyő frissítési gyakorisági paraméter a szám, ami meghatározza, hogy másodpercenként hányszor frissül újra a kép a képernyőn. Például egy 60Hz-es frissítési gyakoriságú képernyő 60-szor frissül másodpercenként.
Kérdés: Hogyan lehet megváltoztatni a képernyő frissítési gyakorisági paramétert egy android telefonon?
Válasz:
1. Menjen a Beállításokhoz > Képernyő > Képernyő Feltöltési Gyakoriság és válassza a 60Hz lehetőséget.
2. Vagy ha azt szeretné, hogy a telefon automatikusan megváltoztassa a képernyő frissítési gyakorisági paraméterét, kövesse ezeket a lépéseket:
– Nyissa meg a Beállításokat > Kijelző > Mozgás Simaság.
– Válassza a „Adaptív” lehetőséget a változó frissítési arány engedélyezéséhez.
– Erősítse meg a kiválasztást az „Alkalmaz” gomb megnyomásával.
Kérdés: Mi az a haszna annak, ha alacsony képernyő frissítési gyakoriságot állítunk be?
Válasz: Az alacsony képernyő frissítési gyakoriság beállítása, mint például a 60Hz, hosszabb akkumulátor-élettartamot eredményezhet, mivel csökkenti a hardver terhelését.
Kérdés: Melyik telefonok képesek lecsökkenteni a képernyő frissítési gyakorisági paramétert 10Hz-re?
Válasz: Azoknak a telefonoknak a listája, amelyek lecsökkenthetik a képernyő frissítési gyakorisági paraméterét 10Hz-re, olyan modelleket tartalmaz, mint a Samsung Galaxy S23+, Google Pixel 7 Pro és a OnePlus 11.
Kérdés: Mikor hasznos a magas képernyő frissítési gyakorisági paraméter?
Válasz: A magas képernyő frissítési gyakorisági paraméter hasznos, amikor listákon görgetünk, olyan játékokat játszunk, amelyeket optimalizáltak a magas frissítési gyakoriságú, és tartalmakat nézünk magas képkocka ráta, mint például a Netflix.
Meghatározások
– Képernyő Frissítési Gyakoriság: A szám, ami meghatározza, hogy másodpercenként hányszor frissül újra a kép a képernyőn.
– Android: A Google által fejlesztett mobil eszközök operációs rendszere.
– OnePlus: Egy olyan cég, amely android telefonokat gyárt.
– Hz: Egy frekvencia egység, amely az egységnyi idő alatt bekövetkező események számát méri.
smartphonemagazine.nl
Kapcsolódó információk
Megcsinálták a rugalmas akkumulátort, 5000 százalékkal is meg lehet nyújtani
Kínai kutatók a hajlítható akkumulátorok után rugalmas egységet fejlesztettek, ami a jelek szerint a kapacitását is jól tartja.
Új, vízalapú akkumulátor, akár elektromos járművekhez is
Kínai kutatók kifejlesztettek egy vízalapú akkumulátort, amely az állítások szerint sokkal biztonságosabb és energiatakarékosabb, mint az „erősen gyúlékony”, nem vizes […]
Újra feltalálták a lítiumion-akkumulátort: nem gyullad ki és nagyobb kapacitású
Nagy energiasűrűsége és hosszú élettartama miatt a lítiumion-akkumulátor gyakran előfordul elektronikai eszközökben és persze elektromos autókban is, de mint minden […]
A Volvo, elsőként, akkumulátor-útlevelet ad az autóihoz, de mire is jó ez?
Egy QR-kód révén lehet leolvasni az akku „személyes” adatait. 2027-től minden, az EU piacán forgalomba hozott elektromos járművet egy új, […]